Kościół Domowy

Domowy Kościół jest świeckim ruchem w Kościele. Jest to ruch dla małżeństw sakramentalnych, który inspiruje się duchowością Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jest odnogą Ruchu Światło-Życie, który gromadzi ludzi w różnym wieku oraz stanie: dzieci, młodzież, dorosłych, ale również kapłanów.

Duchowość małżeńska proponowana w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazwanych zobowiązaniami – darami. Są to codzienna modlitwa osobista połączona z lekturą Pisma Świętego, regularne spotkanie ze Słowem Bożym, codzienna modlitwa małżeńska, jako wspólne stawanie przed Panem, codzienna modlitwa rodzinna, jako wspólnoty zanurzonej w Bogu, comiesięczny dialog małżeński i wynikająca z niego reguła życia (systematyczna praca nad sobą), oraz uczestnictwo w rekolekcjach formacyjnych (raz w roku).

Małżeństwa należące do Domowego Kościoła wezwane są do posługi na rzecz własnej rodziny, posługi rozumianej, jako budowanie wspólnoty wiary, nadziei i miłości.

Domowy Kościół działa w naszej parafii od 2018 roku. Nasz krąg liczył na początku 4 małżeństwa, obecnie zostały 3 małżeństwa. Małżeństwa w ruchu spotykają się w swoich kręgach raz w miesiącu, w domu jednej z rodzin. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwa odpowiednio przygotowana para oraz ksiądz opiekun, który staje się mentorem.

Jeśli jesteście małżeństwem sakramentalnym i chcielibyście pielęgnować miłość małżeńską, przekazywać wiarę swoim dzieciom i chcielibyście dowiedzieć się więcej o Domowym Koście, to dzwońcie:

Monika 606243981

Ania 696842341

Elżbieta 667103511