Liturgiczna Służba Ołtarza

1. Bycie ministrantem jest dumą. Być ministrantem, znaczy być sługą i rycerzem Chrystusa. Móc służyć przy ołtarzu jest najwyższym wyróżnieniem i zaszczytem dla wierzącego (jesteśmy najbliżej Pana Jezusa). Ta pomoc to forma naszej modlitwy podczas Mszy świętej.

2. Jak zostać ministrantem? Wystarczy przyjść do zakrystii przed Mszą Świętą i tyle. Na początku jest się kandydatem. Kandydaci przez jakiś czas przypatrują się służbie starszych ministrantów, a podczas zbiórek uczą się służby przy ołtarzu. Kiedy to opanują, ksiądz uroczyście włączy ich do grona ministrantów. Otrzymują strój ministranta.

3. Starsi ministranci mogą zostać lektorami i ceremoniarzami – przechodzą specjalne kursy, aby podjąć się tych odpowiedzialnych zajęć

4. Będąc ministrantem możesz być szczęśliwszy niż jesteś teraz. Naprawdę! Ministrantura nie ogranicza się tylko do służby Bogu i bliźnim ale także poznajemy rówieśników. Spędzamy razem czas grając w piłkę lub także grillując. Bądź odważny i przyjdź zobacz jak jest u nas. Zapraszamy!

Opiekun ks. Rafał Gromadecki